Załamanie po rozstaniu z narzeczoną

Mam od dluzeszgo czasu problemy z nauka. Nie moge, nie potrafie dociagnac studiow do konca. Do tego doszla nieciekawa sytuacja osobista. Rozstalem sie z narzeczona po 7 latach zwiazku. Nastapilo to na 2 tyg przed slubem. Totalnie sie zalamalem. Jestem w zupelnym dolku. Nie potrafie sie odnalesc. Z koncem studiow bedzie ciezko (przynajmniej na razie), ale boje sie wszystkiego. Pojawily sie leki co dalej bedzie. Bywaj cale dni ze nie potrafie nic sensownego zrobic. Co robic?

Witam,
zachęcam do wizyty w poradni zdrowia psychicznego,gdzie jest możliwośc zapisania się do grupy terapeutycznej i nabycia przekonania,że nie jest Pan sam.Z listu wydaje się bowiem,że Pana osobiste plany/może także studia/ nie są wynikiem Pana potrzeb,lecz efektem wpływu drugiej osoby i dopóki tak będzie pan kierował swoim zyciem,jest ryzyko,że każde rozstanie z bliską osobą lub jej pojawienie się zmieni te plany lub zakłóci.To własnie wydaje mi się tematem do przepracowania i zbudowania na nowo:samoocena,świadomośc własnych wyborów.
Bo ludzie wokół nas wciąż się zmieniają,prawda?
Pozdrawiam i zachęcam.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza