Rozstanie z powodu błahych spraw

Rozstalem się ze swoją dziewczyną mimo ze to były blache sprawy. Tylko ze podeszła bardzo emocjonalnie do tego. Mówi mi że słowa bardziej ja urazily. Jest wrażliwą osobą i bardzo bierze wszystko do siebie. Czasem to nie wiem co mogę powiedzieć czego nie. Nie chce jej stracić mimo ze mówi mi że jej zalezy ze czasem jej mnie brakuje ale druga strona ja blokuje i sama nie wie jak to nazwać jest poprostu zmieszana. Mówi mi że musi odpocząć ale nie obiecuję że będziemy dalej razem. Co mogę zrobić???

Witam
Myślę, że najlepszym wyjściem będzie szczera rozmowa.
Najlepiej podczas weekendu, bez pośpiechu,
gdy będziecie zrelaksowani. Proszę wybrać miejsce,
gdzie nikt nie będzie Wam przeszkadzał.
Może to być dom lub cicha kawiarenka.
Myślę, że w ramach przeprosin warto pomyśleć o kwiatach.
Proszę też zastanowić się, co Pan chce powiedzieć swojej
dziewczynie i w jaki sposób zacząć rozmowę.
Proszę pamiętać, że ta rozmowa może decydować
o dalszych losach Waszego związku.
Powodzenia
Pozdrawiam serdecznie

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Pana. Tak sobie myślę, że trwałość relacji (może nawet związku) zapewnia między innymi branie pod uwagę odczuć i punktu widzenia tej drugiej osoby. Z jednej strony opisuje Pan partnerkę jako osobę wrażliwą, z drugiej napisał Pan na samym początku, że do Waszego rozstania doszło z błahych powodów. Może one nie były błahe dla niej. Odnosząc się do Pana pytania to myślę, że tu same Pana chęci nie wystarczą. Potrzeba tu chęci z obu stron. Nie wiem czy Jesteście Państwo w stanie sami wypracować kompromis, który pozwoli Wam w sposób trwały utrzymać relację. Możecie próbować. Gdyby jednak okazało się to niemożliwe warto rozważyć pomoc terapeuty pracującego z parami. Dzięki pomocy specjalisty, osoby obiektywnej będziecie Państwo mieli zapewnione bezpieczne szukanie możliwych rozwiązań. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/