Rozstanie z powodu drobnych konfliktów

Znamy sie z dziewczyna od ponad 3 lat lecz dopiero od 2 miesiecy postanowilismy sprobowac zbudowac zwiazek. Na poczatku bylo super. Zaczelismy sie do siebie zblizac. Przyjaźń zamieniła się w cos wiecej. Kilka dni temu nagle powiedziala mi ze jednak nam nie wyjdzie bo za czesto sie klocimy. Nie sa to takie powazne kłotnie lecz cos typu dogryzanie sobie, glupie odzywki. Nie chce mnie widzieć, porozmawiac nawet. Twierdzi ze nie potrafimy. Zalezy mi na niej a nic nie moge zrobic. Prosze o jakąs rade

Witam. Warto zacząć od przeprosin. I zaproponować szczerą rozmowę, w której ustalicie formy rozmawiania ze sobą w taki sposób, aby siebie nie ranić. Zamiast dogadywania warto jest otwarcie mówić co nie podoba, co nie odpowiada. Np. zamiast "jesteś bałaganiarą" powiedzieć :np dużo rzeczy wyciągnęłaś z szafy, wszystkie leżą od dłuższego czasu, czy możesz je już schować? To tylko przykład.

Dzień dobry.

Wygląda na to, że Wasze wzajemne oczekiwania oraz rozumienie "związku" są odmienne. Jak zrozumiałem, partnerka spodziewa się, że związek dwojga ludzi powinien być pozbawiony nieporozumień i sprzeczek. Wydaje się, że powinien Pan dać jej czas na wybór. Brak chęci na rozmowę z jej strony wskazuje, niestety, na aktualną niezłomność jej poglądów.

Pozdrawiam.