Depresja poporodowa po urodzeniu pierwszego dziecka

Witam jestem 30-to latka.Mam 9 mc synka,dlugo niemoglam zajsc w ciaze.Wkoncu sie udalo.Po 18 godz porodzie przyszedl na swiat po cc.I odtamtej pory niespalam dluzej niz 2 godz jednym ciagiem.Najpierw byly kolki,puzniej zabki,puzniej chory,znowu zabki itp.Wogole mnie niecieszy macierzynstwo!Wyobrazalam to sobie inaczej-maly slodki bobasek!A rzeczywistosc jest inna.Niema mnie,niemam czasu na nic,jestem zmeczona!Maz dlugo pracuje,mieszkamy w Uk i niemam tu rodziny.Jestem z tym wszystkim sama!!!

To jak najbardziej zrozumiałe. Nowe role, wyzwania i trudności często mają znaczący wpływ na samopoczucie i samoocenę młodej mamy. Szczególnie, jeśli brakuje wsparcia bliskich, a maluszek niekoniecznie jest "aniołkiem". To także wyraźny sygnał, że potrzebuje Pani poszukać pomocy dla siebie i odnaleźć siebie na nowo. Warto to zrobić w relacji z psychologiem (jeśli zajdzie taka potrzeba specjalista będzie mógł dodatkowo postawić lub wykluczyć diagnozę depresji poporodowej). Jeśli nie ma możliwości (zarówno czasowych dla młodej mamy, jak i organizacyjnych czy językowych) skorzystania z pomocy na miejscu można pomyśleć o znalezieniu gabinetu online. Są takie pracujące poprzez skype lub inny komunikator. Warto pozwolić sobie pomóc!