Depresja poporodowa u partnera

Witam, miałam ciężki poród w którym uczestniczył tez maz i niestety dopadla go depresja po po rodową. Widzę ze ma to wpływ na opiekę teraz nad córką, bardzo boi się jej jak tylko płacze, jak mogę w tej sytuacji zaradzić. Jest mi samej ciężko a muszę też martwić się o męża. Do dam że po porodzie jestem dwa MSC, a mąż w tydz wtedy schudł sześć kg.

Zachęcam do konsultacji w psychologiem. Pomoże przepracować poporodową traumę, a także odnaleźć się w roli rodzica, w zmianie, którą jest pojawienie się nowego członka rodziny, który wymaga dostosowania rytmów dnia i życia do siebie. Być może nie tyle sam trudny porów, ale właśnie ta zmiana jest trudniejsza dla męża i to ona wywołuje tzw. baby-blues. Kilka sesji powinno pomóc w odzyskaniu równowagi i odnalezieniu sie w nowej sytuacji.

Witam, dla wielu mężczyzn towarzyszenie przy porodzie żony okazuje się doświadczeniem bardzo trudnym, tak jak i dla wielu kobiet poród jest wydarzeniem traumatycznym. Sugeruję, aby udał się on po prostu do psychoterapeuty i przepracował sobie całą sytuację ze specjalistą.Uwaga terapeuty skupiona tylko na nim powinna dodatkowo ułatwić mu sytuację, z którą boryka się w domu, kiedy to wszystko kręci się aktualnie wokół dziecka, co zapewne nie jest też dla niego łatwe.Pozdrawiam