Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja u 32-letniej córki

Witam, moja 32 letnia corka ma objawy depresji, niechec do robienia czgokolwiek, odpychanie pomocy ze strony rodziny, chlopaka rodzicow.. Domyslam sie , ze, zrodlem jej stanu zdrowia moze byc klopot z dokonczenie pacy doktorskiej, jest chemikiem. Miala stypendium i zagranicznej uczelni i poswiecila temu mnostwo pracy. Zdarzajace sie po drodze problemy zdrowotne, i pogrzeby 2 babc, przeprowadzka z chlopakim do innego kraju poglebiaja jej stan . Chcialabym pomoc , ale mnie odsuwa , jest poza kraje
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Łuszczyca a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psycholog Monika Kotlarz-Koza wyjaśnia związek miedzy łuszczycą a depresją.

Witam,
nie można być przydatnym dla kogoś,kto pomoc odsuwa.Wystarczy,jesli wie,że może w każdej chwili na Panią liczyć/a myślę,że wie/.
I sprawa druga:depresja to poważna choroba ale często nadużywa sie tej nazwy dla różnych stanów osłabionej aktywności,smutku itp.Być może więc pozwólmy córce odpocząc od przeżyć,od nauki i zamiast tego kierować do niej słowa wspierające,przyzwalające na odpoczynek.Jest w związku z mężczyzną,więc być może spogląda obecnie także na swoje życie z innej perspektywy,niż Pani chce lub myśli.W zamian można jej po prostu powiedzieć:tęsknię za Tobą.To uczciwsze niż próby ułożenia jej życia.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy