Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Derealizacja, ciągły stres i niechęć do rozmów

Mam 18l jestem dziewczyną i nie daję już rady. Dużo przeszłam(wyko. seks.)i może to się jakoś odcisnęło na mnie bo po tym cały czas depresja i gdy wykryli padaczke skroniową po lekach przeszło na jakieś pół roku po których odstawiłam leki bo eeg wyszło dobrze. Teraz wróciło z nowymi objawami kiedyś płacz itd, teraz derealizacja, ciągły stres że życie mam chaotyczne itd zero chęci na rozmowę z ludźmi w ogóle nie potrafię rozmawiać, pogorszyło się gdy zamieszkałam w internacie. Co może mi dolegać?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Witam,
nie chciałabym stawiać diagnozy na wyrost, poprzez Internet, jednak myślę, że Pani problemy zasługują, na uważne do nich podejście, może to być coś nieco bardziej przewlekłego, co nie znaczy, że nie do rozwiązania:) Zachęcałabym do poszukiwania dobrej pomocy psychoterapeutycznej, to najlepsze miejsce gdzie takie problemy jakie Pani zgłasza można rozwiązać. Można szukać bezpłatnie przez NFZ, gdyby potrzebowała Pani w tym pomocy, proszę o bezpośredni kontakt, może będę mogła nieco bardziej pomóc. Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy za pośrednictwem Internetu, bez osobistego kontaktu. Jednak objawy depresyjne, nerwicowe czy zespołu stresu pourazowego zdecydowanie wskazują na konieczność konsultacji - zarówno z lekarzem psychiatrą, jak i psychologiem i podjęcie leczenia.
Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam,
Trochę za mało danych. Ja osobiście zwróciłabym uwagę na wykorzystanie seksualne. W związku z tym, proponuję ZGŁOSIĆ SIĘ DO PSYCHOTERAPEUTY i zacząć rozmowę od tej traumy. Jeżeli możesz, to opisz tą sytuację na mój adres e-mailowy alicjajankowska.szczecin@gmail.com abym mogła Ci w jakiś sposób pomóc.
Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy