Diagnoza refluksu oraz jelita drażliwego

Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie refluks oraz jelito drażliwe. Dokucza mi czasmi zgaga i kłucie podbrzusza po lewej stronie, wyczuwalne jest nabrzmiałe jelit. Od kilku miesięcy już nie mam ani biegunek, a zaparcia są mi nie znane. Dokucz mi za to co innego, czasami silny ból podczas siadania w okolicy odbytu i tak jakby głębiej w jelicie. Kiedy oddaje stolec czasami bardzo mnie boli, kiedy stolec się przemieszcza, tak jakby kolki jelitowe. O czym może to swiadczyć, czy powinnam się martwić?

Renata GrzechociĹska

Należy udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką.