Dieta dla nastolatek: jak bezpiecznie zrzucić kilka kilogramów?

Siema. Mam 15 lat, ważę 61 kg. Jak każda dziewczyna chcę ładnie i szczupło wyglądać. Chciałabym się spytać, jak można schudnąć w miesiąc ok. 2 kg lub 1 kg, ćwicząc 3 razy tygodniowo po godzinie (chodzi mi o przykładowe ćwiczenia i czy to jest w ogóle możliwe). Nie uprawiam żadnego sportu. Jeśli to możliwe, to proszę o przykładowe posiłki, które pozwalają przyswoić mi wystarczających kcal, ale nie zrobią ze mnie "miśka". Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

15 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś, jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę stwierdzić czy masz nadwagę, czy też nie. Mogę jednak Ci doradzić jak się powinnaś odżywiać, aby nie dopuścić do nadmiaru kilogramów. Codziennie powinniśmy spożywać 4-5 posiłków, małych objętościowo, ale pełnowartościowych. Warto zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i do nich zacząć się stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Równie ważna jest aktywność fizyczna.

Pozdrawiam.