Dieta dla osoby ze skoliozą i astmą

Jaka dieta dla osoby ze skoliozą i astmą. Witam. Mam 157 wzrostu i 54,2 kg. Chcę schudnąć 4-5 kg. Dwa lata temu zaczęłam tyć. Ważyłam niecałe 45 kg. Cierpiałam na silne bóle brzucha po lewej stronie zaraz pod żebrami i mam problem z zaparciami.Mam skoliozę drugiego stopnia z możliwością dyskopatii. Przytyłam na brzuchu i udach. Zmieniłam dostawcę chleba i bóle brzucha teraz są tylko silne przy miesiączce. Ćwiczę 3 razy w tyg na orbitreku lub basenie. Jem 3 posiłki dziennie. Kolacja o 18-19

Zalecamy Pani stosowanie się do podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Zbilansowana dieta, pokrywająca wszystkie zapotrzebowania organizmu na energię oraz makro i mikoelementy, wraz z wysiłkiem fizycznym powinna przynieść korzystne rezultaty. Należy spożywać 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu. Eliminujemy z diety węglowodany proste (cukier, słodycze, napoje słodzone, jogurty smakowe itd.). Dieta powinna dostarczać pełnowartościowego białka (pochodzenia zwierzęcego - ryby, mięso, nabiał) oraz odpowiednich tłuszczów (oliwa z oliwek tłoczona na zimno, olej kokosowy, ryby, nasiona, orzechy) oraz węglowodanów złożonych (pełnoziarniste produkty). Należy pamiętać o odpowiedniej podaży płynów w ciągu dnia, szczególnie teraz, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Jeżeli miałaby Pani trudności w ułożeniu jadłospisów zachęcamy do wizyty u dietetyka, który na pewno pomoże Pani w ułożeniu odpowiedniej terapii żywieniowej.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444