Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest prawidlowa dieta przy problemie z sercem?

Jaka jest prawidlowa dieta przy problemie z sercem ( uszkodzenie zastawki w sercu)?Jestem otyla, przy wzrocie 164cm, waze 100kg. Co zrobic, co powinnam jesc, aby zgubic chocby pare kilogramow? Prosze o porade.
KOBIETA, 67 LAT ponad rok temu

Leczenie migotania przedsionków

Migotanie przedsionków to zaburzenie pracy serca. To często występują choroba układu krążenia. O leczeniu migotania przedsionków opowiada ekspert - dr Piotr Gryglas, kardiolog.


Powinna Pani spożywać 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu. Z diety należy wyeliminować węglowodany proste (słodycze, cukier, owoce raz dziennie, napoje słodzone, jogurty smakowe itd.). Pani codzienne jadłospisy powinny opierać się na pełnowartościowym białku (pochodzenia zwierzęcego - mięso, jaja, ryby, nabiał), odpowiednich tłuszczach (oliwa z oliwek tłoczona na zimno, olej kokosowy na gorąco, nasiona, ryby, orzechy) oraz węglowodanach złożonych (produkty z pełnego przemiału). Ważna jest także odpowiednia podaż wody w ciągu dnia. Proszę ograniczyć sól (można stosować sole magnezowe lub potasowe o obniżonej zawartości sodu lub zastępować ją naturalnymi przyprawami). Należy pić wodę niskosodową, nie spożywać słonych przekąsek. Jeżeli miałaby Pani problem z ułożeniem dla siebie diety zachęcamy do wizyty u dietetyka, który przygotuje dla Pani odpowiednio zbilansowaną terapię żywieniową i pomoże w jej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Absolwent dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
0

Rozumiem, że bardzo ciężko funkcjonować z taką masą ciała. Cieszy mnie fakt, że chce Pani zmienić sposób odżywiania i sobie pomóc.
Na samym początku warto zadbać o odpowiednią podaż płynów w ciągu dnia. Dodatkowo do menu należy wprowadzić dobrej jakości mięso, jaja, ryby, tłuszcze (oliwa z oliwek, olej kokosowy).
Jeżeli potrzebowałaby Pani pomocy w ułożeniu dla siebie jadłospisu zachęcam do kontaktu: k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy