Dieta na przybór masy mięśniowej dla 15-latka

Witam mam 18lat ale to nie chodzi o mnie tylko chodzi o mojego mlodszego brata ma 15lat wazy 64kg 165cm wzrostu i czy by mogla Pani mu ustalic diete trenuje na silowni 4 razy w tygodniu ale potrzebuje diety i chce zbudowac mase miesniowa nie tluszczowa dziekuje czekam na odpowiedz

Witam, w celu ustalenia diety zachęcam do wizyty u dietetyka, ponieważ przez internet tylko na podstawie podanych przez Ciebie informacji nie ma możliwości ułożenia prawidłowej diety. Specjalista poprzez przeprowadzenie badań antropometrycznych i wywiadu żywieniowego ustali odpowiednią dietę dla chłopca. W obliczeniu zapotrzebowania kalorycznego uwzględni także rodzaj i czas wykonywanych ćwiczeń.
Pozdrawiam
dietetyk Justyna Siwek