Dieta odchudzająca dla 13-latki i redukcja tkanki tłuszczowej

mam 13 lat waże 56 kilo a mam 153 wzrostu chce schudnąć bo ten tluszcz przeżkadzac mi w życiu
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Na wstępie odradzam stosowanie jakichkolwiek diet popularyzowanych w internecie- charakteryzują się zbyt niską podażą energii i składników odżywczych, a ponadto prowadzą do efektu jo-jo.
Aby unormalizować masę ciała w sposób zdrowy i skuteczny, warto zastosować się do zasad zdrowego odżywiania :
1) Spożywać posiłki regularnie, w ilości 5 dziennie, w odstępach co około 4 godziny
2) Unikać żywności przetworzonej (gotowych dań dostępnych w sklepach, żywności typu fast food, konserw mięsnych itp.), słodyczy (w tym także napojów słodzonych) oraz tłustych przekąsek - chipsów, krakersów, paluszków,prażynek itp.
3) Spośród rodzajów obróbki kulinarnej stosować gotowanie w wodzie, gotowanie na parze, pieczenie w folii, unikać natomiast smażenia, zwłaszcza na głębokim tłuszczu
4) Spożywać codziennie świeże warzywa i owoce
5) Wybierać pełnoziarniste produkty zbożowe - ciemne pieczywo, kasze, brązowy ryż, płatki owsiane, makaron razowy
6) Unikać tłustych potraw, tłustych mięs i wędlin, podrobów itp.
7) Włączyć do planu dnia regularną aktywność fizyczną - ćwiczenia minimum 30 min dziennie (gimnastyka, lub dowolny sport)