Dieta odchudzająca i ćwiczenia dla 10-latki

Mam 10 lat i ważę 44 kg. Jestem prawie najgrubszą dziewczyną w klasie.Jem 4 posiłki dziennie,słodycze 2 razy w tygodniu nie schudłam nawet 3 kg.Co mam zrobić?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Warto zastanowić się nad doborem produktów i stopniem aktywności fizycznej.
Przyczyną mogą być złe nawyki żywieniowe. Oprócz słodyczy, należy unikać tez słonych, tłustych przekąsek, potraw smażonych, słodkich napojów, tłustych serów i mięs, konserw mięsnych, żywności typu fast food i żywności przetworzonej (tzw. gotowej).
Preferowaną obróbką kulinarną powinno być gotowanie i pieczenie w folii.
Ważne jest też, aby codziennie ćwiczyć minimum 40 min. Może to być gimnastyka, lub dowolna forma sportu. Ważne,aby była realizowana regularnie.