Dieta odchudzająca dla 18-latki

Witam, jestem 18-letnią kobietą, wzrost 153 cm i ważę 55 kg, chciałabym schudnąć do 45 kg, czyli 10 kg, co zrobić żeby taki efekt osiągnąć ? Uczęszczam do szkoły pieszo, jak i po szkole, ćwiczę na wfie dwa razy w tygodniu, a w wolny czasie biegam ale to dopiero początki. Czy właściwie przystosowana dieta pomoże mi pomóc szybciej schudnąć? Jeśli tak to prosiłabym o podanie najskuteczniejszego ;) moim celem jest nie tylko schudnąć ale także mieć płaski brzuch i szczuplejsze uda oraz łydki

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.

2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania. Kolacja 2-3 h przed snem.

3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.

4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.

5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.

6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.

8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).

9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.

10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI wynosi 23,5 czyli wskazuje na wagę zdrową. Nie powinna Pani chudnąc aż 10kg!! zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej jest niebezpieczny dla naszego zdrowia! W zredukowaniu kilku kilogramów oraz wyrzeźbieniu partii ciała na których najbardziej Pani zależy możliwe jest dzięki zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diecie, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywności fizycznej, która daje 30%. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku. Aby poprawić wygląd sylwetki powinna Pani również wprowadzić ćwiczenia. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu, wyszukując odpowiednie ćwiczenia w internecie np na Youtube. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam,

Pani masa ciała jest w normie, ale oczywiście rozumiem, że z powodów gorszego samopoczucia chciałaby Pani stracić kilka dodatkowych kilogramów - niemniej jednak nie powinno to być 10 kg. Zachęcam do odwiedzenia dietetyka, aby wskazał Pani błedy żywieniowe - byc może zmodyfikowanie ich wystarczy zamiast przechodzenia na dietę. Z całą pewności dieta musi być dobrana indywidualnie do Pani, poprzedzona wywiadem żywieniowym. Z takich ogólnych zasad: spożywanie 5 posiłków dziennie w regularnych około 3 godzinnych odstępach.