Dieta po usunięciu fragmentu jelita i ciągłe biegunki

Dwa tygodnie temu moja siostra przeszła operację usunięcia 1 m jelita cienkiego i około 0,5 m jelita grubego-nowotwór.Obecnie jest w domu zgodnie z zaleceniem dieta lekkostrawna .Niestety po każdym posiłku męczą ją biegunki.Nie je więc wcale . Nie ma siły.Co powinna jeść?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

prosze skontaktować się z lekarzem prowadzacym, można też wypróbować Nutricia Drink - żywność dla osób po przebytych operacjach ale tez należy skonsultować się z chirurgiem.

Pozdrawiam serdecznie