Witam
Jako sposób skutecznego odchudzania polecam zdrowy styl odżywiania. Pani zapotrzebowanie energetyczne mieści się w granicach 2300kcal. Proponowałabym więc zacząć od deficytu 400kcal, czyli stosować dietę 1900kcal.
Bardzo ważne jest jednak aby energia pochodziła ze zdrowych produktów spożywczych, spożywanych w postaci regularnych posiłków.
Polecam
1) Spożywać codziennie 5 mniejszych posiłków, zamiast 3 obfitych - to wpłynie na regulację metabolizmu i zmniejszenie uczucia głodu pomiędzy posiłkami, a tym samym zapobiegnie podjadaniu.
2) Wybierać pełnoziarniste produkty zbożowe, bogate w składniki mineralne i błonnik - pieczywo z pełnego ziarna, mąkę razową, kasze, brązowy ryż, makaron razowy, płatki żytnie i owsiane, otręby
3) jako źródło białka spożywać ryby, mleko i produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu, a unikać kalorycznych serów żółtych, tłustych deserów mlecznych itp.
4) Unikać dań typu fast food oferowanych w barach szybkiej obsługi
5) Nie spożywać słodyczy i słonych,kalorycznych przekąsek, a zastąpić je warzywami i owocami, najlepiej w świeżej postaci
6) Przygotowywać dania poprzez gotowanie na parze i w wodzie oraz pieczenie w folii, a unikać smażenia (zwłaszcza na głębokim tłuszczu)
Bardzo ważne jest też, aby włączyć aktywność fizyczną, w miarę możliwości jak najczęściej. Pomaga ona w utracie nadmiernych kilogramów, modelowaniu sylwetki i uregulowaniu metabolizmu.
pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry!
Dieta punktowa polega na liczeniu punktów przez osobę, która chce ją zastosować. Punkty uzależnione są od takich parametrów jak: wiek, płeć, wzrost, waga, planowany spadek masy ciała. Różne rodzaje pożywienia i ich poszczególne ilości, mają przypisane do siebie punkty. Przykładowo, osoba mająca 24 punkty do dyspozycji, może dziennie zjeść pokarmy, których łączna wartość wynosi wspomniane 24 punkty. W diecie punktowej należy podliczyć swoje punkty i według nich skomponować codzienny jadłospis. Dieta przynosi efekty dopiero po kilku tygodniach jej systematycznego stosowania.
Ważne jest precyzyjne wyliczanie punktów i wiedzy o żywieniu, aby dobrać w odpowiedni sposób składniki. Z pewnością wadą jest istnienie możliwość niedoboru pewnych składników odżywczych w diecie, co może powodować niekompletne odżywienie organizmu czy jego zakwaszenie. Jeżeli chcesz zastosować dietę powinnaś skorzystać z kalkulatora dostępnego w sieci.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Dieta i ćwiczenia na zrzucenie wagi u nastolatka – odpowiada Roma Wojtewicz
- Na jaką dietę muszę przejść? – odpowiada Roma Wojtewicz
- Jak szybko zrzucić kilka kilogramów? – odpowiada Roma Wojtewicz
- Otyłość u 55-latki – odpowiada Roma Wojtewicz
- Dieta i ćwiczenia na odchudzanie dla 13-latki – odpowiada Roma Wojtewicz
- Odchudzanie z brzucha u młodej mamy – odpowiada Roma Wojtewicz
- Odchudzanie bez efektu jojo u nastolatki – odpowiada Roma Wojtewicz
- Prawidłowa waga dla 12-latka o wzroście 156 cm – odpowiada Roma Wojtewicz
- Pogłębiająca się nadwaga u nastolatka – odpowiada Roma Wojtewicz
- Prawidłowa dieta dla 13-latka – odpowiada Roma Wojtewicz
artykuły
Dieta cukrzycowa - rola, charakterystyka, składniki, czego unikać, jadłospis, zdrowe przekąski
Dieta cukrzycowa jest specjalnie ułożonym planem,
Wrzody żołądka dieta - co jeść, a czego unikać
Wrzody żołądka to nic innego jak ubytek błony śluz
Co można jeść, karmiąc piersią - jadłospis, przepisy
Jadłospis dla karmiących piersią powinien obfitowa