Dieta śródziemnomorska a aktywność fizyczna

Witam mam 22 lata waga 76 kg 170 cm wzrostu i od ponad pol roku przytylam , strasznie poszlo mi na brzuszek ktorego chce sie pozbyc. Czy ta dieta srodziemnomorska bedzie odpowiednia , i jakie najlepiej wykluczyc produkty a jakie nie . ? I do diety dodatkowo trzeba zapisac sie na cwiczenia czy np samo bieganie wieczorami by pomoglo ?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

trudno stwierdzić czy akurat dieta śródziemnomostka będzie dla pani najodpowiedniejsza. Należałoby prześledzić pani dlaczego nastąpił wzrost wagi i wyeliminować przyczyny oraz skutek. Zawsze warto włączyć ćwiczenia fizyczne, po ok. 30 min zaczyna się spalanie tkanki tłuszczowej. Proszę wybrać formę ćwiczeń, która będzie sprawiała pani przyjemność i nie działała obciążająco na układ chrzęstno stawowy.

pozdrawiam serdecznie

dietetyk, naturopata Joanna Brejecka-Pamungkas

po więcej informacji zapraszam na www.naturalhealing.pl

0

Dla młodej osoby polecałabym konsultacje u dietetyka i pracę nad zmianami nawyków żywieniowych. Dieta śródziemnomorska jest jak najbardziej zalecana, ale musi być również odpowiednia kaloryczność tej diety. Ćwiczenia - bieganie tak, ale warto było by włączyć jeszcze inne ćwiczenia siłowe. Jeśli Pani biega - to jak najczęściej "pod górkę" od razu zauważy Pani jak brzuch Ignace pracuje i ile więcej trzeba wysiłek włączyć w porównaniu z bieganiem po płaskim terenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Hashimoto a dieta i aktywność fizyczna

Proszę o informację czy mając Hashimoto należy przestrzegać jakiejś diety czy wystarczy brać przepisane leki? Jeśli nie tylko leki to jakich produktów unikać a co należy jeść. Proszę też o informacje czy mając Hashimoto można uprawiać wszelki sporty? Przeczytałam gdzieś, że nie są wskazane sporty wyczynowe. Zatem jaki sport, aktywność fizyczna jest polecana? Czy joga, aerobik, taniec 1-2 razy w tygodniu są bezpieczne? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź jak pewnie i inni Hashimotowcy. Pozdrawiam
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Rozpoczęcie regularnych ćwiczeń zalecane jest dopiero po rozpoczęciu leczenia i uregulowaniu gospodarki hormonalnej tarczycy. Nie ma wytycznych, w których wymienione byłyby dyscypliny sportowe zakazane w zaburzeniach hormonalnych. Oczywiście, sporty ekstremalne wymagają dobrego stanu zdrowia, a osoba chorująca przewlekle, nawet pomimo odpowiedniego leczenia, niestety nie należy do tej grupy osób. Taniec (niekonieczne fokstrot), basen, joga na pewno nie wpłyną negatywnie. Warto podkreślić, że zawsze można przerwać trening w momencie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości.

Co do diety, to najważniejszym punktem jest ograniczenie tłuszczów zwierzęcych i jeśli to konieczne, zastąpienie ich tłuszczami roślinnymi. Warto pamiętać, że większość kupowanych ciastek wytwarzanych jest na bazie margaryn twardych, zawierających znaczną ilość nasyconych kwasów tłuszczowych.

Jeśli chciałaby Pani uzyskać więcej informacji na temat diety, zapraszam na nasz portal abcdieta.pl
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

0

Witam serdecznie!
Przy Hashimoto dieta jest niezwykle istotna!
Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dieta i wprowadzenie aktywności fizycznej

Witam mam 18 lat, 176 wzrostu i waze 70 kg, chcialabym zrzucić troche kilo, wprowadziłam juz wiecej aktywnosci fizycznej do mojego zycia, ale to nie skutkuje, Co robic? moze jakaś dieta?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji. 2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania. 3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii. 4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami. 5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery. 6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek). 7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego. 8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii). 9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie. 10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0

Witam serdecznie,

Powinna Pani połączyć zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę z aktywnością fizyczną. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat aby polecić dietę. W tym celu musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana indywidualną dietą zachęcam do kontaktu drogą mailową. Na chwilę obecną zalecam regularność posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
Pamięta Pani iż dieta nie może kojarzyć się z głodówką a stać się zdrowym stylem życia!

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty