Dieta wspomagająca łojotokowe zapalenie skóry fałdów nosowo-policzkowych

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu zmagam się z łojotokowym zapaleniem skóry fałdów nosowo-policzkowych. Smarowałem kiedyś twarz travocortem, ale nie widziałem poprawy specjalnej. Jak powinna wyglądać terapia tego schorzenia skóry ? W krytycznych momentach posmaruję plamy pimafucortem, ale nie chcę nadużywać tej maści. Powinienem zastosować jakaś dietę wspomagającą ?

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk

witam ciepło

Nie ma specjalnej diety, którą należy wprowadzić.
Z pewnością bardzo ważne są prawidłowe nawyki żywieniowe, racjonalne odżywianie się. Unikanie żywności wysokoprzetworzonej, unikanie nadmiaru cukru i słodzików w diecie, odstawienie słodyczy, fast-foodówrezygnacja z nadmiernego spożycia soli, wprowadzenie zdrowych tłuszczy roślinnych (oliwa z oliwek, nierafinowany, bezerukowy olej rzepakowy, olej lniany) większa podaż ryb w diecie.
Prawidłowo ułozona racjonalna dieta, która dostarczy wszystkich niezbędnych witamin mikroelementów i makroskładników wpłynie również na poprawę wyglądu skóry

Pozdrawiam
Asia Szmitka-Łuszczyk

Witam.Niema takiej diety którą można by było zastosować. Na pewno należy wyrobić sobie zdrowe nawyki żywieniowe, unikać fast foodów, alkoholu,cukrów itp.Musi to być dieta zbilansowana aby dostarczała witamin i składników mineralnych.Pozdrawiam

Na kilka miesięcy rezygnacja a potem zdecydowanie unikanie : napojów słodzonych , żywności wysoko przetworzonej (wszystko co się rozpakowuje i od razu je , puszki, wędliny, itp. , fast food, pieczywo na drożdżach, wino , piwo , cukier, słodycze, biała mąka, biały ryż, makaron itp. Trzeba wprowadzić więcej warzyw, produktów zbożowych z pełnego przemiału , chleb tylko na zakwasie , probiotyki, ryby, pomaga olej kokosowy, olej z czarnuszki, ksylitol.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,
Do łojotokowego stanu zapalnego skóry przyczynia się nieprawidłowa dieta. Niedobory witamin i mikroelementów, nadużywanie alkoholu oraz cukru w diecie.
Aby wspomóc leczenie łojotokowego stanu zapalnego skóry należy wyeliminować z diety: cukier, słodycze, alkohol, biały ryż oraz białe pieczywo, ziemniaki, wszelkie słone przekąski. Należy ograniczyć spożycie czarnej herbaty, kawy oraz mleka.
W diecie za to nie powinno zabraknąć świeżych, chudych mięs oraz ryb, kaszy gryczanej oraz świeżych warzyw. Pić powinno się herbaty ziołowe, przed wszystkim szałwię, rumianek, pokrzywę. Nie można zapomnieć o czystej wodzie (2l dziennie).

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej,
w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351