Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego 6-latce wypadają włowy?

Witam! Mojej 6-letniej córeczce wypadają włosy i to w nie małych ilościach. Jak syn pociągnął ją za włosy to dużo zostało mu w ręku. I ogólnie jak ją czeszę to w szczotce też sporo zostaje. Martwię się i nie wiem jaki badania najlepiej zrobić? Jeszcze w nocy zgrzyta zębami
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Myślę,że warto odwiedzić przede wszystkim pediatrę. Obecny u córeczki bruksizm (zgrzytanie zębami) może wskazywać na reakcje nerwicowe. Żeby mieć lepszy obraz problemu udałabym się do psychologa (być może córka silnie przeżywa różne rzeczy) i stomatologa (ortodonty) - przy zgrzytaniu zębami warto wykonać tzw.płytkę relaksacyjną, która odbarczy zęby i nie będą się uszkadzać przy zgrzytaniu. Oczywiście pediatra zaleci wykonanie odpowiednich badań i myślę,że problem uda się rozwiązać.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy