Dlaczego ciągle mam ochotę na słodycze?

Witam, od bardzo długiego czasu dość często zdarza mi się słabnąć (nie mdleć), czuję się źle, mam zawroty głowy i uczucia nudności, często drżenie. Dopada mnie wtedy nieodparta chęć sięgnięcia po coś jak najbardziej słodkiego. Zazwyczaj po zjedzeniu batonika lub czekolady, po jakimś czasie czuję się trochę lepiej. Często również budzę się w środku nocy z bardzo silnym "parciem" na cukier, czuję się nie najlepiej i mam problemy z zaśnięciem, jeżeli niczego nie zjem. Nie jestem otyła, mam lekką niedowagę, staram się odżywiać zdrowo i regularnie, choć czasami mi nie wychodzi. Jednak martwią mnie te objawy, szczególnie że ostatnio znowu zdarzają się z większą częstotliwością. Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety nie da się odpowiedzieć bez badania i zebrania wywiadu, co jest przyczyną Pani dolegliwości. Opisane przez Panią objawy wymagają wizyty u lekarza rodzinnego i wykonania chociaż podstawowych badań. Warto również podczas nasilenia dolegliwości oznaczyć poziom cukru. Zachęcam do odwiedzenia lekarza, tym bardziej że częstotliwość objawów w ostatnim czasie wzrasta.

Pozdrawiam