Dlaczego ciągle spóźnia mi się okres?

Już drugi raz sporo opóźnia mi się okres - miesiąc temu 17 dni, teraz spóźniony już 11 i nadal czekam. Zaznaczam, że nie ma możliwości, abym była w ciąży. Czy powinnam iść do ginekologa i wykonać jakieś badania? Czy to może być spowodowane 'zmianą klimatu' i stresem, czy raczej jakimiś innymi czynnikami?

Dzień dobry. Zachęcam Panią do wizyty u lekarza ginekologa w celu kontroli stanu zdrowia. Trudno bowiem określać przyczynę bez wykonania badań. Na pytanie o wpływ stresu na regularność cyklu miesiączkowego odpowiadam; tak, zdecydowanie jest to częsty czynnik odgrywający znaczenie w powstaniu nieprawidłowości. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/