Dlaczego mam objawy niepożądane podczas stosowania insuliny?

Witam, jestem w 32 tygodniu ciąży i mój cukier na czczo waha się między 89-95 mg%. Po wypiciu glukozy na czczo 75 mg, po 2 h mój wynik wynosił 147 mg%. Mój ginekolog skierował mnie do poradni diabetologicznej. Tam otrzymałam wskazówki dotyczące diety. Po stosowaniu dwutygodniowej diety mój poziom cukru rano na czczo jest od 89 do 95 mg%. Mój diabetolog stwierdził, że muszę brać dwie jednostki insuliny na noc, gdzie wynik jest taki sam jak przed braniem. Od kiedy zaczęłam brać insulinę, to źle się czuję, mam bóle w pachwinach i w podbrzuszu, w nocy nie mogę nawet przekręcić się z boku na bok, a w dzień nieraz ustać na nogach. Gdy przez dwa dni nie wzięłam dawki insuliny, to normalnie się czułam, nic mnie nie bolało i spałam całe noce. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Cukrzyca stanowi zagrożenie zarówno dla płodu, jak i dla Pani. Bardzo ważne jest idealne wyrównanie cukrzycy, aby zapobiec powikłaniom - stosowała Pani dietę, jednak okazała się niewystarczająca, co spowodowało włączenie leczenia.

W cukrzycy jedynym bezpiecznym lekiem jest insulina. Jeżeli w Pani przypadku odpowiedź na leczenie jest niekorzystna, konieczna jest pilna konsultacja z prowadzącym diabetologiem.

Proszę jeszcze raz przyjrzeć się swojej diecie. Do końca już zostało niedużo czasu, trzymam za Panią kciuki!

Pozdrawiam