Dlaczego mam problemy ze snem mając 19 lat?

Mam 19 lat.Od około miesiąca mam problemy ze snem. Od 4 dni śpie bardzo długo nawet po 14 godzin a jak wcześniej spałam(przez miesiąc) to bardzo krótko,myślałam o swoim życiu i przeszłości. Jeszcze do niedawna dało się to znieść teraz już nie. Przypomniałam sobie wszystkie chwile jak rodzice się nade mną znęcali fizycznie. Przypomniałam sobie wszystko z dokładnością do zdażeń. (Może już tego nie robią, bo przemoc fizyczna mineła 4 lata temu )Cały czas prawie płacze ,jestem rozbita ,nic mi się nie chce. Cały czas nawracają wspomnienia. Rzeczy które mogą się wydawać zupełnie nie podobne przypominają mi całe zdarzenia. Symbolizują mi to wszystko. Czuje smutek a jak widze rodziców czuje złość ,agresje nie umiem z nimi rozmawiać,wole siedzieć sama. Nie wiem co mam zrobić ,gdzie szukać pomocy ? Mam udać się do psychiatry ?Mogę mieć zespół stresu pourazowego ? Czuje że potrzebuje pomocy bo nie daje sobie rady z tymi wspomnieniami. Mam też terapie z terapeutą. Ale czuje że to wszystko mną zawładneło i nie mogę sobie poradzić.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Dzień dobry,
wydaje mi sie , ze terapia nie pomaga, gdyz nie ma Pani diagnozy odpowiedniej a co za tym idzie nie koncentrujecie sie na konkretnych problemach i Pani potrzebach.
Zmiana terapeuty na poznawczo behawioralnego bedacego w superwizji.
sa tacy na nfz /lub prywatnie. Moim zdaniem może miec Pani PTSD,
do leczenia PTSD trzeba miec odpowiedni protokół inaczej rozgrzebiecie problemy i bedzie gorzej.
w trakcie terapii zawsze sie pogarsza ale objawy stopniowo schodza .
Pozdrawiam
Powodzenia!