Dlaczego mam taki ból pleców po lewej stronie?

nagły ból pleców w dole pleców po lewej stronie nad biodrem. Jakoś 2 miesiące temu, gdy siedziałem przed monitorem podczas siedzenia wychyliłem się w prawo ( z tym ze nogi były nieruchomo i wychyliłem się jakby sama częścią ciała od pasa w górę) przy powrocie do pozycji neutralnej siedzącej poczułem mocne ukłucie, po którym nie byłem w stanie siedzieć ani stać, mogłem jedynie leżeć. Dzisiaj gdy wychylę się bokiem podczas siedzenia tez odczuwam mocne kłucie ale nie doznaje aż takiego paraliżu. Dodam ze wtedy bol jest wyczuwalny gdy stoję na lewej nodze

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Przykro nam, że odczuwa Pan takie uciążliwe dolegliwości związane z bólem pleców oraz narządem ruchu. Często zdarza się sytuacja, gdy nagły i gwałtowny ruch oraz niewłaściwa pozycja podczas różnych czynności, mogą powodować mikrourazy w obrębie mięśni, czy ścięgien.

Biorąc pod uwagę sytuację, od kiedy zaczęły się takie problemy, można by stwierdzić, że doznał Pan urazu lub kontuzji w odcinku lędźwiowym lub krzyżowym kręgosłupa. Dolegliwość taka może trwa kilka tygodni i nawracać się w niedalekiej przyszłości.

Bóle w odcinku lędźwiowym są dość trudne do rozpoznania i potrzebna jest właściwa diagnostyka (badanie RTG lub tomografia komputerowa), aby poznać przyczynę wszelkich dolegliwości bólowych.

Prawdopodobnie w ostatnim czasie przyjął Pan nieodpowiednią postawę podczas siedzącej pracy i doszło do nadwyrężenia mięśni lub drobnego urazu poprzez nagły ruch i zmianę pozycji. Taki ból może towarzyszyć jeszcze w najbliższej przyszłości, aczkolwiek powinien być coraz mniej odczuwany.

Ze względu na odległość, trudno jednoznacznie określić przyczynę Pana dolegliwości oraz stan zdrowia. Dlatego zalecamy konsultację z lekarzem ortopedą lub neurologiem. Specjalista prawdopodobnie zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz leczeniu, aby wyeliminować istniejący problem.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

https://zdrowie.parenting.pl/na-jaka-chorobe-wskazuje-bol-plecow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.