Dlaczego mam taki problem z koncentracją w wieku 30 lat?

Dwa lata temu miałam dziwny incydent , nagle przestałam mówić , bełkotałam, nie potrafiłam nazwać rzeczy po imieniu. Było mi słabo i duszo. Jednorazowa sytuacja. Zrobiłam rezonans głowy oraz odcinka szyjnego. Okazało się że, mam zniesiona lordoze szyjna . Od tego incydentu minęły dwa lata . 3 tygodnie temu jadąc autostrada jak gdyby nigdy nic poczułam że mdleje , ciemno przed oczami , drżenie całego ciała , stan ogólnego osłabienia utrzymywał się około 30min. Od tego czasu mam problemy z koncentracją, pamięcią , szukam słowa by nazwać rzeczy , drętwienie ręki prawej , zimne stopy, drętwienie twarzy i ust . Usta są blade . Nie jestem w stanie nic robić ponieważ ciągle robi mi się słabo , ciśnienie , cukier mam w normie. Witamina D zaniżona ale już zaczęłam suplementowanie. Byłam na wizycie u neurologa , popukał mnie po kolanie i uznał że jest super . Na informacje że boli mnie głowa , czuje odrętwiała twarz i rękę nie widział powodu aby zrobić inne badania . O czym mogą znaczyć te objawy ? Od 3tyg leżę i nikt nie wie co mi jest .

Witam!

Przy prawidłowych wynikach badań pracownianych, Zmiennej lokalizacji i charakterze dolegliwości zawsze należy brać pod uwagę podłoże emocjonalne. Nerwica może imitować objawy każdej choroby somatycznej, jednak postępowanie terapeutyczne jest całkowicie odmienne. Proponuję kontakt z lekarzem psychiatrą, a jeszcze lepiej dwu specjalizacyjnym (psychiatrą i neurologiem) - oceni dotychczasową historię choroby, spróbuje znaleźć czynnik wyzwalający pojawianie się lub nasilanie dolegliwości i jeżeli uzna za przyczynę konflikt, kompleks lub t.p. zaproponuje odpowiednie postępowanie - najprawdopodobniej odpowiednio dobraną psychoterapię z ewentualnym wsparciem lekami p/lękowymi (grupy SSRI i SNRI nie powodują uzależnienia). Jeżeli obawia się Pani leczenia p/nerwicowego, to nie musi się Pani zgadzać na jego propozycje. Nowe rzuty, nieudane próby leczenia mogą pogłębiać dolegliwości, jako kolejne urazy. Życzę powodzenia W. Łuczkowski.