Dlaczego mam ten ból nóg podczas jelitówki?

Od trzech dni męczy mnie grypa jelitowa. Piję dużo płynów, biorę nifuroksazyd. Jestem bardzo osłabiona i zauważyłam u siebie piekący ból nóg (od kolana w dół) czy to ma ze sobą jakieś powiązanie?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

grypa jelitowa jest chorobą, która niestety bardzo wyniszcza organizm. W Pani przypadku doszło zapewne do lekkiego odwodnienia organizmu na skutek uporczywych biegunek oraz wymiotów. Możliwe, że to pieczenie łydek jest oznaką właśnie tego stanu. Bardzo dobrze, że stosuje Pani leki oraz stara się nawadniać organizm. W tej sytuacji mimo wszystko warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, aby ewentualnie potwierdzić lub wyleczyć taką etiologię Pani dolegliwości. Nie jest wykluczone, że lekarz zechce zlecić Pani badania laboratoryjne w postaci morfologii krwi, OB czy CRP, aby ocenić jak organizm znosi tę wirusową chorobę. Oczywiście do tego czasu powinna Pani stosować się do poprzednich zaleceń i nie dopuszczać do zbyt małej podaży płynów. Życzymy wszystkiego dobrego oraz szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/grypa-jelitowa

https://portal.abczdrowie.pl/odwodnienie-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bol-lydek-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.