Dlaczego mam to drętwienie ręki i palców?

Witam Od kilku lat boli mnie ręka. Ból ręki był taki że w nocy nie mogłam spać, dretwialy mi palce i od łokcia po dłoń miałam czasami miałam takie dokuczliwe bóle porównywalne do " wbijania czegoś ostrego w rękę " zaczęłam jeździć do specjalistów byłam u neurologa w Polsce zrobił mi badania ,dostałam leki przeciwbólowe / rozluźniajace ponieważ w nocy bez tabletek nie mogłam zasnąć. Skierował mnie na badanie EMG którą potwierdzilo zespół Cieśni nadgarstka. W końcu znalazłam lekarza ortopeda który wykonał mi zabieg .. Zabieg miałam 09.03.2020 Obecnie przebywam w holandii i tutaj chodze do lekarzy. Moja pytanie brzmi czy po tak długo czasie jest to normalne aby nadal ręką mnie bolała? Minęło 11 miesięcy od zabiegu z czego każdy lekarz mówi mi że na rekowalescencje po zabiegu potrzeba 6 tygodni ... Jedyną różnice jaka widzę jest Brak drętwiących palcy I to chyba było by na tyle z poprawy mojego stanu zdrowia . Chodzę tutaj w holandii do lekarzy i nie wiedzą co mi jest ostatnio byłam u enegrgoterapeutki którą próbowała już chyba wszystkiego Na badaniu wyszło mi że w prawej ręce mogę dźwigać poniżej 5kg A w lewej około 25 kg Kolejne moje pytanie brzmi co teraz mogę zrobić? U jakiego lekarza szukać pomocy ...

Witam! Należy poważnie się zastanowić nad emocjonalnym podłożem dolegliwości. Zbadanie poziomu lęku, niepokoju wewnętrznego, profilu osobowości, sugestywności i in. Czynnościowe dolegliwości są praktycznie nie do odróżnienia od somatycznych, jednak leczenie jest całkowicie odmienne. Należy spróbować psychoterapii z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.