Dlaczego mam to odczucie ciężkości?

Dlaczego jak wstaje czuje się ciężka? Mam 164cm i ważę 49kg. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że jak wstaje czuje się ciężka zwłaszcza na brzuchu, trochę częściej odczuwam zmęczenie, tak jak siku chodzę często tak nie czuje potrzeby chodzenia się wypróżniać. Brałam leki na trawienie bo myślałam, że coś się zatrzymało jednak to nie pomaga

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uczucie ciężkości w brzuchu może oznaczać problemy z trawieniem, ale nie jest to jedyna możliwość. Skoro uczucie ciężkości pojawia się tuż po wstaniu, to być może za późno zjada Pani ostatni posiłek. Proszę zwrócić na to uwagę i pamiętać, aby kilka godzin przed położeniem się spać nie podjadać. Również w ciągu dnia dieta powinna być lekkostrawna.

Ponadto warto udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie na podstawowe badania. Dzięki temu sprawdzi Pani ogólny stan zdrowia. Jeśli uczucie ciężkości w żołądku będzie się utrzymywało, to warto poszerzyć diagnostykę o USG jamy brzusznej.

Inne pytania o uczucie ciężkości w brzuchu umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyleczyc-to-uczucie-ciezkosci-w-brzuchu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-ciezkosci-i-wzdecia-po-kazdym-posilku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-jesli-mam-stale-uczucie-ciezkosci-w-brzuchu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.