Dlaczego mimo diety i aktywności fizycznej nie mogę schudnąć?

Dzien dobry Pracuje w biurze ale po pracy 3-4 razy w tygodniu gram w pilke i nie moge schudnac. Nawet na diecie pudelkowej (2000 kalorii sport) nie ma żadnych efektów 178 cm 92 kg . Najwiecej tluszczu mam na brzuchu. Alkoholu nie pije prawie wcale, jak na polaka to jestem abstynemtem. Prosze o pomoc
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 2 miesiące temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

jeśli waga stoi w miejscu, pomimo wysiłku fizycznego oraz stosowanej diety, warto sprawdzić swój stan zdrowia i wykonać podstawowe badania laboratoryjne.

Często za problemy z odchudzaniem odpowiadają choroby tarczycy, dlatego jednym z badań powinno być badanie funkcji tarczycy. Temat ten został poruszony tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/nie-mogla-schudnac-przez-problemy-z-tarczyca.

Należy również przebadać się w kierunku cukrzycy, ponieważ nieprawidłowe stężenie glukozy we krwi może zaburzać proces odchudzania.

Oprócz tego brak utraty wagi może być związany z zatrzymaniem wody w organizmie, podjadaniem, nieodpowiednim porcjowaniem posiłków oraz ze złymi nawykami żywieniowymi. Zachęcamy więc do rozmowy z dietetykiem.

O tym, jak schudnąć pisaliśmy również w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-schudnac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty