Dlaczego mój brzuch nie chudnie, pomimo że biegam i staram się zdrowo odżywiać?

Witam! Mam 21 lat,ważę 60 kg przy wzroście 164 cm.Próbuje zrzucić parę kilo.Chciałabym schudnąć z brzucha i ud. W tym kierunku robię bardzo wiele.Piję dużo wody, ograniczam słodycze,nie jem chipsów, nie piję alkoholu, codziennie biegam, od czasu do czasu robię brzuszki, jem dużo owoców, warzyw. Niestety ale to nic nie daje, mój brzuch wygląda jak balon i nie zmniejsza się,kiedy więcej biegam to jeszcze bardziej mi rośnie i czuje się syta, tak jakbym dużo zjadła. Proszę Was o pomoc i dobre rady!
21 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Proces utraty masy ciała jest stopniowy, dlatego też należy być w tej kwestii cierpliwym. Wskazane jest wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych - oprócz wymienionych w pytaniu, warto podzielić dzienną rację pokarmową na 5 posiłków mniejszych objętościowo (to zmniejszy uczucie nadmiernej sytości), wybierać pełnoziarniste produkty zbożowe i niskotłuszczowe produkty mleczne, a także chude mięso i ryby.
Spośród rodzajów obróbki technologicznej zalecane jest gotowanie na parze i gotowanie w wodzie.
Regularna aktywność fizyczna jest bardzo dobrym nawykiem. Warto codzienny trening wzbogacić o ćwiczenia modelujące brzuch i uda. Polecam artykuły :http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
Ćwicząc każdego dnia i zdrowo się odżywiając, po pewnym czasie zaobserwuje Pani efekty. Proszę nie zrażać się początkowymi niepowodzeniami.