Dlaczego mój okres się nie pojawia?

Brak miesiączki Mam 18 lat, od paru lat mam hashimoto, nie przyjmuje hormonów, a od roku choruje na cukrzyce typu I, nie mam pompy, insulinę biorę tylko w potrzebie, schudłam z 8 kg na początku cukrzycy a w ciągu ostatnich 2 tygodni 2 kg, obecnie ważę 43 kg przy wzroście 164. Miesiączkę powinnam dostać tydzień temu, odczuwam jej skutki natomiast nadal nic. Ostatnie pare miesięcy żyje w ciągłym stresie, nie odbyłam stosunku wiec wydaje mi się ze ciąże można wykluczyć, natomiast obawiam się kolejnej choroby, proszę o radę.

witam serdecznie,

w swoim pytaniu sama Pani udziela sobie odpowiedzi. Brak miesiączki może być wynikiem długotrwałego stresu, znaczącego spadku wagi, niedowagi, problemów z tarczycą. Zastanawiam sie dlaczego nie przyjmuje Pani leków przy hashimoto oraz dlaczego bierze Pani insulinę tylko doraźnie? Czy stosuje Pani dietę niezbędną przy Hashimoto i cukrzycy? Jeżeli nie to wielki błąd. Proszę nie doszukiwać sie nowych chorób tylko postarać się naprawić obecne błędy.

Tydzień opóźnienia miesiączki to niewiele i proszę poczekać może niebawem się pojawi. nie zmienia to faktu że powinna sporo Pani zmienić. Opóźnienie okresu to tez zna od organizmu ze coś się dzieje.
Proszę zadbać o odpowiednia dietę i skonsultować sprawę leków z lekarzem.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk