Dlaczego moja ciąża nie jest widoczna w USG?
Witam serdecznie. Ostatni okres miałam 13 lipca trwał 6dni. Teraz powinnam dostać 10 sierpnia. Ale nie dotarł bo wynik pozytywny testu ciążowego. Zrobiłam beta hcg wczoraj, wyszło mi 590. A na USG sonda nic nie wyszło. Czy mam się martwić,że lekarz nic nie zobaczył?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry,
potwierdzeniu zajścia w ciążę służy test ciążowy, badanie poziomu beta HCG z krwi oraz badanie USG. Wynik Pani badania poziomu hormonu beta HCG wskazuje na ciążę, natomiast jeśli chodzi o badanie USG przyjmuje się, że pęcherzyk ciążowy jest widoczny od 4. tygodnia ciąży, przy stężeniu beta hCG 750–1500 mIU/ml. Pęcherzyk ciążowy w 4.–5. tygodniu ma 1–4 mm, natomiast w 5.–6. tyg. między 5 a 8 mm. Echo płodu widoczne jest od 5.–6. tygodnia ciąży. Jeśli pierwsze USG będzie wykonywane sześć tygodni od ostatniej miesiączki, lekarz powinien uwidocznić czynność serca płodu. Poniżej udostępniamy wypowiedź specjalisty, która będzie pomocna przy określeniu wieku ciąży:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-wynik-oznaczenia-hormonu-beta-hcg-wskazuje-na-ciaze
Wydaje się, że może Pani odczekać jeszcze około dwóch tygodni i ponownie wykonać badania, by z całą pewnością potwierdzić ciążę, określić jej wiek oraz możliwy termin porodu. Tymczasem proszę o siebie dbać, prowadzić nienadwyrężający tryb życia i spokojnie czekać na kolejne badanie. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności, a także zachęcamy do lektury artkułów omawiających interesującą Panią tematykę.
https://portal.abczdrowie.pl/badanie-usg-w-ciazy
https://parenting.pl/1-tydzien-ciazy
https://portal.abczdrowie.pl/poczatek-ciazy-pierwszy-miesiac-drugi-miesiac-trzeci-miesiac