Dlaczego moje dziecko w nocy płacze?

Synek 19 miesięcy. Nigdy nie przespał nocy. Od ok 3 budzi się w nocy co godzinę dwie lub na kilka godzin przerwy. Płaczę w nocy. Ibum nie pomaga. To nie ząbki. Higiena snu rytuały przed snem zachowane. Codzienne spacery. W dzień wesoły z apetytem w nocy istny dramat. Krzyk płacz niby chce zasnąć ale nie może. Gdzie szukać pomocy. Neurolog i pediatra mówią że taki typ i wyrośnie.
KOBIETA, 37 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku 19-miesięcznego dziecka, które ma problemy ze snem, istnieje kilka możliwych przyczyn, które warto rozważyć, szczególnie jeśli pediatra i neurolog wykluczyli typowo medyczne powody.

Warto rozważyć kilka dodatkowych opcji, w celu uzyskania rozwiązania tego problemu. A mianowicie, można udać się do psychologa dziecięcego, który może pomóc w ocenie ewentualnych problemów emocjonalnych lub behawioralnych, które mogą wpływać na sen. Obecnie są także takie osoby, które zajmują się fachowo oceną wzorców snu. Może trzeba poszukać kontaktu, aby uzyskać szczegółowe zalecenia. Warto również szukać wsparcia i informacji w grupach rodziców z podobnymi doświadczeniami. Czasami wymiana doświadczeń i porad może przynieść nowe pomysły i rozwiązania. Jeśli problemy ze snem będą się utrzymywać, to konieczna będzie dalsza współpraca z lekarzami i specjalistami, aby znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Pani dziecka.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-rad-jak-uspokoic-placzace-dziecko

https://portal.abczdrowie.pl/placz-niemowlecia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.