Dlaczego na diecie pojawiają się takie duże ilości gazów?

Proszę o poradę. Razem z chłopakiem jesteśmy na diecie, spożywamy duże ilości białka (on je kurczaka z ryżem i warzywami 4 razy dziennie, do tego na kolacje pije białko w proszku i je kaszę kuskus). On ciągle ma gazy. Po posiłku dosłownie co 3 min, mają bardzo nieprzyjemny zapach. U mnie gazy także się zwiększyły z dietą, lecz nie aż tak jak u niego. Nasilają się głównie po posiłku. Lekarz rodzinny powiedział ze to nic takiego, ale to stało się nie do wytrzymania. Gazy pojawiają się co kilka min

Witam serdecznie,

gazy są wynikiem spożywania większej ilości białka a szczególnie białka w proszku i nabiału. Mogą być także spowodowane większą ilością zjadanych surowych warzyw i owoców.
Innym powodem są alergie pokarmowe lub nietolerancje.
Proszę zmniejszyć nieco wymienione wyżej produkty oraz spożywać więcej produktów zasadotwórczych.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk