Niewielka obecność warzyw i owoców w diecie a problemy gastryczne

Mam ubogą dietę w warzywa i owoce,sądzę że spożywam dużo białka na dzień.Przez pewien okres miałam dietę lekkostrawną,wyłącznie gotowane, ale wciąż pozbawioną owoców i warzyw.Czy to mogło doprowadzić do niedokwasoty żołądka, zgagi, a w efekcie do refluksu?Jestem osobą szczupłą.W pewnym okresie zaczął mnie nękać sporadycznie wilczy głód,którego nie jestem w stanie zaspokoić jedzeniem.Jem wtedy dużo, a żołądek wydaje się być pusty.Znacznie lepiej czuję się po większym obiedzie,jak po gotowanym

Witam Panią,

Rozregulowała Pani swój metabolizm. W tym momencie zapewne dieta jest zbyt niskokaloryczna czy niepełnowartościowa i źle zbilansowana stąd napady wilczego głodu. Należałoby ułożyć indywidualny jadłospis a napady apetytu ustąpią.
Co do problemów z przewodem pokarmowym to mogła Pani zakwasić sobie organizm poprzez spożycie dużej ilości białka. Należy zmniejszyć jego spożycie a wprowadzić więcej węglowodanów złożonych i produktów zasadotwórczych. Organizm powinien mieć równowagę kwasowo-zasadową w innym razie pojawiają się problemy. Zachęcam też do jedzenia owoców i warzyw, które zawierają spore ilości błonnika poprawiającego perystaltykę jelit.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk