Dlaczego nie kontroluję swojej wypowiedzi?

Witam, od 3 lat zmagam się z pewnym problemem. Mianowice w sytuacjach stresowych (kontakty z obcymi osobami) nie kontroluję wypowiadanych słów i zdań(także tych nieprzyzwoitych). Objawy te występują bardzo nieregularnie. Gdy staram się to kontrolować, wiąże się to z ogromnym lękiem, niepokojem, stresem a także występuje napięciowy ból głowy w okolicy czołowo-skroniowej oraz dekoncentracja( często nie potrafię wykonać podstawowych czynności gdzie powinnam się skupić, nie przyswajam nowych wiadomości, nie zapamiętuję komunikatów, np. na studiach lub w poprzedniej pracy). Przez to wycofuję się z życia towarzyskiego, codziennie towarzyszy mi strach, nie mogę podjąć nowej pracy. Ten stan towarzyszy mi głównie w kontaktach z obcymi osobami, ale rzadko zdarza się również przebywając z rodziną. Jakiś czas temu w trakcie badań do pracy lekarz zaobserwował u mnie " niepokojące tiki ruchowe" i zalecił dodatkową konsultację lekarską w celu wykluczenia poważniejszej choroby, dodając również, że być może mój stan zdrowia nie pozwala na podjęcie pracy, jednak ja wtedy to zbagatelizowałam. W przeszłości występował u mnie także lęk społeczny. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Szanowna Pani,

Warto, by zapisała się Pani do neurologa, który przeprowadzi odpowiednie badania i postawi diagnozę.

Życzę dużo dobrego.