Dlaczego nie mam okresu podczas siedmiodniowej przerwy?

Witam. Mam takie pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne (tzn. wzięłam już 2 opakowania) i ostatnią tabletkę wzięłam w środę a dziś sobota i powinnam już dostać okres a jednak go nie ma. Tabletki brałam regularnie praktycznie co do minuty. Co może być przyczyna braku okresu? Czy mogłam zajść w ciążę. Proszę o kontakt.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Zdarza się, że krwawienie podczas 7-dniowej przerwy nie występuje. Dotyczy to zwłaszcza kobiet rozpoczynających przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych.
Należy jednak wykluczyć ciążę. Proponuję wykonanie testu ciążowego. Gdyby wynik był negatywny należy go powtórzyć po tygodniu.

Pozdrawiam