Dlaczego nie mam okresu w trakcie 7-dniowej przerwy w braniu pigułek?

Skończyłam drugie opakowanie tabletek C***, jestem teraz podczas 7-dniowej przerwy, w czwartym dniu dokładniej. Martwi mnie jednak, że nadal nie dostałam okresu. Poprzedni okres trwał dość długo, bo aż 10 dni, czy to może mieć wpływ? Kochałam się ze swoim chłopakiem jednego dnia dwa razy i dwa razy spuścił się we mnie. Czy to, że nie mam okresu, może być oznaką ciąży? I ostatnie pytanie - czy jeśli nie dostanę okresu w ciągu tych 7 dni, ale dostanę 8. dnia. to mogę normalnie zacząć brać nowe opakowanie? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną, więc informacja o tym, gdzie doszło do wystrysku nie jest istotna.
2. Brak miesiączki zawsze może być oznaką ciąży.
3. Krwawienie z odstawienia nie ma obowiązku pojawić się 4. dnia. Zwykle wtedy już występuje, ale może rozpocząć się później.
4. Jeśli krwawienie wystąpi w 8. dniu, to również powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie.