Dlaczego nie mogę schudnąć przy zdrowej diecie?

Witam, od dłuższego czas próbuję schudnąć i oczywiście bezowocnie. Ćwiczę regularnie od 8 lat (srednio 3-4 razy w tygodniu). Od czerwca br. - odkąd podjęłam decyzję o treningach indywidualnych z fachowcem, ćwiczę 6 x tygodniu po min. 60 minut (3 x tyg. fitnes TBC, 3 x tyg trening na siłowni ukierunkowany na odchudzanie pod okiem trenera). Odżywanie - regularne, 5 x dziennie, dieta zbilansowana. Zero alkoholu i słodyczy. Treningi wspomagam suplementem ThermoSpeed firmy Olimp. Waga ani drgnie. Przez 4 miesiące nie schudłam ani deka! Mam PCO i insulinooporność, przyjmuje Yasmin; aktualne badania krwi i hormony (tarczyca) są w porządku. Mam 37 lat. Co może być nie tak i ewentualnie gdzie, do jakiego specjalisty zwrócić się o pomoc? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie podała Pani parametrów określających Pani wzrost i wagę, w związku z czym nie mogę Pani udzielić ścisłej odpowiedzi. Sugerowałabym wizytę u dobrego dietetyka (ale takiego z prawdziwego zdarzenia, z dobrym wykształceniem i praktyką w trudnych przypadkach) oraz do dobrego endokrynologa. Może być kilka przyczyn Pani problemów ze zrzuceniem niechcianych kilogramów. Na pierwszy ogień sprawdziłabym czy poziom hormonów płciowych jest prawidłowy. Może być również tak, że długotrwałe stosowanie restrykcyjnych diet doprowadziło do zaburzenia metabolizmu i do momentu do którego nie uda się przywrócić homeostazy nie będzie Pani mogła uzyskać wymarzonych efektów. Także polecam ustalić co jest przyczyną Pani problemów, gdyż tylko to pomoże dobrać skuteczne rozwiązanie. Życzę powodzenia.