Dlaczego nie mogę wieczorem zasnąć?

Od 2 tygodni mam problemy ze snem, bardzo długo I ciężko mi zasnąć A sam sen jest krótki. W ciągu dnia czuje zmęczenie nudności A także brak koncentracji. Brakuje mi energii. Wszystko zaczęło się od imprezy na której wypiłem dużo Alkoholu mieszając z energetykami A także wziąłem jakąś substancję być może amfetamina ale w małej ilości. W pierwszych dniach miałem uczucie helikoptera w głowie trudności ze spaniem A także przyspieszone bicie serca. Zrobiłem badanie EKG oraz Holter- kardiolog powiedział że jest ok. Miewam także nocne poty- czoło ręce ale także w ciągu dnia. Męczy mnie ta trudność że spaniem. Czy powinienem zrobić dodatkowe badania ? Czy te objawy powinny zaniknąć I sen sam się znormalizuje?

Witam Pana,

możliwe, że symptomy, które Pan opisuje, mają podłoże emocjonalne, wskazana jest diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, myślę, że to co Pan opisuje to objawy zespołu abstynencyjnego, który występuje właśnie w postaci opisanych przez Pana objawów i trwa w przypadku alkoholu w najwyższym nasileniu około kilku dni lub tygodnia, bywa że do kilku tygodni. Typowe objawy zespołu abstynencyjnego to: drżenie i bóle mięśni, wzmożona potliwość, lęk, depresja, nagłe zmiany nastroju, nerwowość, poirytowanie, tachykardia, przyspieszona akcja serca, pobudzenie psychoruchowe, bezsenność, bóle głowy, złe samopoczucie i osłabienie. Powinien Pan uzupełnić dietę w elektrolity i witaminy z grupy B. Przydatne by było skorzystanie z pomocy psychologicznej. Nie wiem czy jest pan osobą uzależnioną, czy nadużywa Pan alkoholu i innych środków psychoaktywnych przewlekle, ale może ta dotkliwa obecna sytuacja zdrowotna mogłaby by stać się punktem zwrotnym do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Problem uzależnienia jest często bardzo trudny i bez odpowiedniej pomocy i wsparcia trudno sobie poradzić z tym samodzielnie. Alkohol lub inne psychoaktywne substancje bywają często sposobem na realizację pewnych potrzeb, niestety pomagają tylko chwilowo, a niekorzyści i i straty są dobrze znane. Mam nadzieję, że uda się Panu zadbać o siebie w sposób korzystny dla siebie. Pozdrawiam.