Dlaczego nie osiągam orgazmu?

Witam. Współżyję z moim narzeczonym od 2 lat. Niestety po zmianie partnera bardzo trudno jest mi osiągnąć orgazm. Udaje się to tylko w jednej pozycji, siedząc na nim. W innych pozycjach jestem ograniczona psychicznie, ponieważ mój partner z podniecenia szybko dochodzi, więc z góry zakładam, że nie zdążę dojść. Niestety taki seks mnie nie satysfakcjonuje. Co zrobić bym mogła osiągnąć orgazm w pozycji klasycznej? Proszę o poradę.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani.

Pani sytuacja nie jest specjalnie nietypowa. Dość często zdarza się, że kobieta osiąga orgazm tylko w niektórych, najlepszych dla siebie pozycjach seksualnych. Mogą Państwo wypróbować inne, być może również dla Pani satysfakcjonujące pozycje. Ponadto skorzystanie z poradników seksualnych może urozmaicić Państwa współżycie. Nie należy jednak zrażać się obecną sytuacją i na siłę szukać rozwiązania.