Dlaczego nie umiem odmówić sobie słodyczy?

Dlaczego wyglądam jak wyglądam a powiem szczerze, że nie jestem najchudszy w brzuchu mam: 90cm w obwodzie, w udzie 58cm w obwodzie, a w pośladkach mam 96 cm w obwodzie. Mam około 160 wzrostu i ważę 60 kg. BMI mam dobre znaczy na granicy dobrego z nadwagą. Nie jem dużo, 3 trzy posiłki dziennie, plus przyznaje że czasem podjadam słodycze i popijam colą ale czemu akurat mam takie wymiary i jak temu zaradzić? Wiem, że moja dieta nie jest najlepsza ale jem to co jest w domu, a jak w domu są słodycze to się nie mogę oprzeć żeby zjeść pączka czy ciasteczka. P.S.: Mam 14 lat i nie mogę sobie odmówić coli.
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nie ma co być zdesperowanym ;) Możesz naprawdę sporo zrobić by osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przede wszystkim zacznij uprawiać sport. Zapisz się do klubu sportowego/siłowni w okolicy albo popołudniowe zajęcia w szkole.

Popracuj też nad silną wolą. Obecność ciasteczek w domu nie usprawiedliwia ich podjadania. Jeśli naprawdę zależy Ci na redukcji wagi powinieneś z nich zrezygnować. Możesz też przy okazji zaproponować swojej rodzinie zdrowszy sposób odżywiania, tak by słodkości już nie kusiły. Poszukaj zdrowych alternatyw pączków i coli. Tego rodzaju produkty zawierają naprawdę ogromne ilości pustych kalorii, które łatwo się pochłania bo nie dają poczucia sytości.

Swoją dzienną rację pokarmową możesz śmiało podzielić na pięć posiłków. Długie okresy niejedzenia sprzyjają bowiem odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

Podsumowując, myślę, że:
- włączenie aktywności ruchowej
- eliminacja kalorycznych przekąsek i napojów
- spożywanie pięciu małych posiłków
powinno skutecznie pomóc Ci wyrzeźbić sylwetkę. Ponadto proponuję być regularną colę zastąpił colą light, jeśli naprawdę nie jesteś w stanie z niej całkowicie zrezygnować.
Pozdrawiam.
Katarzyna Szatkowska