Jak skutecznie zmniejszyć apetyt na słodycze?

Witam serdecznie,Proszę o odpowiedz jak skutecznie zmniejszyć apetyt na słodycze. Dodam, że praktycznie przez cały tydzień mogę obyć się bez słodyczy ale gdy przychodzi weekend wtedy jest wielkie bum, chciałabym utrzymać stałą wagę a niestety przez te weekendowe napady waga trochę wzrasta i przez kolejne dni staram się zrzucić to co nadrobiłam w ciągu tych dwóch dni. Czy jest na to jakaś skuteczna metoda?? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Warto zastanowić się oraz dokładnie prześledzić jak wyglądają posiłki w ciągu całego tygodnia. Czy jest możliwość jedzenia posiłków regularnie o stałych porach, czy śniadanie jest zjadane codziennie i jak jest z posiłkami w pozostałej części dnia? Warto tak skomponować jadłospis aby przemycić odrobinę słodkości (najlepiej własnego wyrobu) w ciągu dni powszednich tak by podczas weekendu nie skusić się na ich zbyt duże ilości.

Podczas komponowania jadłospisu warto uwzględnić przykładowo: kanapki z dżemem, racuszki z rodzynkami, naleśniki z owocami, jogurt z miodem, daktyle - te posiłki powinny dostarczyć odrobinę słodkości a nie będą zbyt dużym grzechem w diecie.