Nieposkromiony apetyt na słodycze

Nie poskromiony apetyt na słodycze Mam 34 lata, dziewięć miesięcy temu urodziłam córeczkę. Od tamtej pory nie mogę poradzić sobie z apetytem na słodycze. Mam 176 cm wzrostu, ważę 87 kg. Przed ciążą ważyłam 80 kg i chcę bardzo wrócić do tej wagi, dobrze się w takiej czułam i akceptowałam sama siebie. Bardzo proszę o plan żywienia, co, w jakiej ilości gramów oraz jakich godzinach mogę jeść oraz jak opanować ochotę na słodycze, może jakaś farmakologia? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Niestety zbyt mała ilość informacji na temat Pani stanu zdrowia i stanu i sposobu odżywiania nie pozwala na jakiekolwiek szczegółowe rady odnośnie odchudzania. Plany dietetyczne układam indywidualnie dla każdego pacjenta, dostosowując go do tryby pracy, rodzaju aktywności, stanu zdrowia, wówczas moge rowniez podawać szczegółowe zalecenia. Zapraszam na moją stronę www.dietea.pl/dieta-on-line

Witam.Jest zbyt mało informacji podanych do podania rad a tym bardziej jadłospisu.Proponowałbym udać się do dietetyka który na podstawie szczegółowego wywiadu da Pani poradę oraz ułoży jadłospis. pozdrawiam

Witam, na ewentualną farmakologię przyjdzie czas...Dietetyk zaczyna pracę od oceny sposobu żywienia i wyeliminowania błędów, dlatego proszę wypełnić dzienniczek żywieniowy (na mojej stronie www.dietoterapia.waw.pl), przesłać go mailem i wówczas po ocenie, będę mogla coś więcej doradzić.

Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Z ciążą związanych jest wiele zmian hormonalnych i być może z tego powodu zmieniło sie u Pani nastawienie do słodyczy. Powodów możemy doszukiwać się również w źle zbilansowanej diecie, Jeżeli dieta jest niepełnowartościowa o zbyt małej ilości węglowodanów złożonych to organizm może ich się domagać w najprostszej postaci czyli cukrów ze słodyczy. Powinna Pani zadbać regularność posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem.
Nie jestem w stanie ustalić w tym momencie konkretnego jadłospisu ponieważ mam zbyt mało informacji na Pani temat. Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana chętnie ułożę dietę w tym celu proszę o kontakt

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk