Dlaczego osoba chora na schizofrenię nie dba o siebie?

Dlaczego osoba chora na schizofrenie nie dba o siebie-nie chce chodzic pod prysznic oraz nie sparzata.Jak ja do tego przekonac?

Witam,
Osoba, która choruje na schizofrenię, jest pochłonięta swoim wewnętrznym światem. Świat społeczny często nie ma dla niej znaczenia szczególnie kiedy jest w epizodzie psychotycznym. Powrót do świata społecznego często trwa chwilę, na pewno pomocna jest wobec takiej osoby życzliwość i w miarę możliwości rozumienie. Kiedy osoba chorująca właśnie przeżywa epizod psychotyczny, trudno jest liczyć na to, że zajmie się swoim wyglądem, bo jej doświadczenia wewnętrzne są tak porywające, często przerażające, że świat zewnętrzny blaknie. Życzę cierpliwości i dobrego terapeuty dla osoby chorującej.

Pozdrawiam
Agnieszka Skawińska