Dlaczego po niektórych produktach boli mnie żołądek?

Witam. Mam następujący problem: Po zjedzeniu okreslonych produktów boli mnie żołądek ( ananas, brokul, fasolka zielona, orzechy włoskie). Boli okolo godzine po zjedzeniu i przez okolo godzine. Później sytuacja wraca do normy. Mam tak od okolo miesiaca. Dodam jeszcze ze od dwoch miesiecy jestem na diecie redukcyjnej rozpisanej przez lekarza dietetyka. Wczesniej nie mialem takich problemów. Teraz jem wiecej warzyw. Czy to moze miec znaczenie?

witam,

produkty, które Pan wymienia należą do wzdymających lub alergicznych np. orzechy. Do tego pisze Pan o dużej ilości warzyw a one zjadane na surowo mogą powdowac dolegliwości żołądkowe. Proszę wykonać testy alergiczne i sprawę skonsultować z dietetykiem prowadzącym. Nalezałoby wyeliminować produkty, po których źle się Pan czuje i ułozyc indywidualną dietę.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk