Dlaczego po skleroterapii bolą żyły?

Dzień dobry. 13 listopada został przeprowadzony u mnie zabieg skleroterapi pianą, dość dużych żylaków. Ogólnie mam poszerzone ujście vsm do 12,4 mm oraz niewydolną przednią gałąź żyły odpiszczelowej, reszta żyły wydolna, bez cech refluksu. 20 została jeszcze raz wstrzyknieta piana. Co mnie martwi, to że żyły w miejscu kolana są bardzo twarde i obrzekniete, a przy tym bardzo bolesne. To już jest któryś zabieg skleroterapii, w ciągu kilku lat, ale nigdy tak nie bolało. Byłam tydzień temu na kontroli, doktor zrobił usg, powiedział że żyły głębokie są w porządku, a taki efekt jest pożądany. Czy po po kilku tygodniach żyły mogą nadal tak boleć i być aż tak twarde? Bolą mnie, kiedy chodzę po schodach. Czy jest to niebezpieczne? Proszę o odpowiedź.

Podane objawy w postaci bólu, zgrubień, dyskomfortu przy chodzeniu po skleroterapii są częste, szczególnie, jeśli zabiegowi poddane były duże żylaki. Bez zbadania Pani nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy stan miejscowy Pani kończyn dolnych mieści się w szeroko pojętej normie po skleroterapii - pozostaje kolejna wizyta kontrolna u lekarza, który wykonał zabieg, i wyjaśnienie wszelkich Pani wątpliwości.