Dlaczego pojawiają się u mnie te wszystkie dolegliwości?

Szukam rozwiązania problemow zdrowotnych od kilku lat. Siniaki, Nieokreślone zaburzenia krzepnięcia, bóle mięśni i stawów, zapalenie mięśni, rozpoczynające się nadciśnienie wrotne, powiększona śledziona, podwyższone CRP i OB , niedoczynność tarczycy, bóle głowy, w rezonansie zmiany degeneracyjne OUN. pod opieką neurologa, endokrynologa, hematologa, reumatologa.. Każdy mówi że coś się zaczyna dziać tylko nie wiadomo co. Ja mam dość

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Przykro nam, że występują u Pani tak liczne objawy, mogące wskazywać na pewne schorzenia. Dobrze, że rozpoczęła już Pani wstępną diagnostykę oraz konsultację ze specjalistami. Jednakże, aby poznać dokładną przyczynę takich dolegliwości należałoby rozszerzyć badania, aby móc wyeliminować poszczególne jednostki chorobowe.

Z opisanych przez Panią objawów, można by wywnioskować, że problemy zdrowotne mogą mieć podłoże autoimmunologiczne. Prawdopodobnie w organizmie toczy się pewien proces zapalny, o czym mogłyby sugerować podwyższone czynniki zapalne, jak OB, czy CRP. Może być to związane zE schorzeniami dotyczącymi tkanki łącznej, jak chociażby reumatoidalne zapalenie stawów.

Na pewno warto by wykonać badania z krwi, jak: czynnik reumatoidalny, odczyn Waalera – Rosa, test przesiewowy ANA. Istotne w Pani wypadku będzie określenie, czy wystąpiły przeciwciała przeciwjądrowe, których obecność mogłaby sugerować o występowaniu chorób tkanki łącznej, takich jak: tocznia rumieniowatego, RZS, czy twardziny układowej.

Ze względu na obecność, trudno jednoznacznie ocenić Pani aktualny stan zdrowia. Dlatego też zalecamy wykonanie w miarę możliwości rozszerzenie diagnostyki oraz ponowną konsultację z lekarzem reumatologiem.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została również poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-ukladowe

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwciala-przeciwjadrowe

https://portal.abczdrowie.pl/reumatoidalne-zapalenie-stawow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.