Co mogą oznaczać takie uciążliwe dolegliwości u 29-latka?

Dzień dobry. czy znajdzie się ktoś kto mi pomoże? od prawie roku chodzę po specjalistach i nikt nie jest w stanie udzielić mi pomocy. Do rzeczy: od ponad roku zauważyłem że nadmiernie się pocę, szybko się męczę w dodatku mój świeży pot ma nieprzyjemny zapach, od pewnego czasu pojawiły się kolejne przypadłości takie jak bol w stawach, czerwony odcień skóry na twarzy i opuchnięte oczy, często boli mnie żołądek i jelita. moje gazy bardzo źle pachną załatwiam się nieregularnie w dodatku ciągle nie są to prawidłowe stolce, zapach z ust jest nieprzyjemny i czuje jakby mi coś kisło w żołądku. mocz również nieprzyjemnie pachnie i się pieni mimo braku białek w wynikach. zrobiłem usg jamy brzusznej kilkukrotnie i ciągle wychodzą nowe sprawy. moja lista badań jest dość obszerna. próby wątrobowe po lekach (heparegen i proursan) ok boreliozy brak lambia brak czy jest jakiś lekarz który będzie chciał wnikliwie przyjrzeć się wynikom i mi pomóc? wydałem już worek pieniędzy na specjalistów i dalej nie wiem co mi dolega? najlepiej Lublin bądź okolice ale mogę pojechać i do warszawy jeśli zadzie taka potrzeba bo mam już dość odbijania się od drzwi do drzwi gabinetu. przez rok poszukiwań rozchorowałem się na depresje i aktualnie jestem w trakcie jej leczenia. proszę o pomoc. pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Jednakże prawidłowo, że wykonano już wstępną diagnostykę, mogącą wykluczyć pewne przypadłości.

Istotnym jest fakt, czy występują już jakieś choroby przewlekłe, wymagające stałego leczenia. Wiele preparatów bowiem może w różny sposób wpływać na stan zdrowia.

Problem nieprzyjemnego zapachu potu może być spowodowany nieprawidłową dietą, niestrawnością, chorobami metabolicznymi, jak i również infekcją bakteryjną. Brzydki zapach z ust wynika głównie z choroby refluksowej lub wrzodowej żołądka, za którą odpowiedzialne są bakterie beztlenowe.

Przewlekłe bóle stawów, zaczerwienienie twarzy, jak i problemy z obrzękami może być spowodowane przez występowanie chorób autoimmunologicznych lub układowych. Warto w tym wypadku rozszerzyć diagnostykę o takie badania, jak: pełną morfologię wraz z CRP, określenie poziomu czynnika reumatoidalnego, ASO, kortyzolu oraz przeciwciał przeciwjądrowych ANA. Wynik dodatni mógłby świadczyć o obecności choroby tkanki łącznej.

W związku z odległością trudno jest jednoznacznie ocenić przyczynę Pana problemów. Zalecamy zatem konsultację stacjonarną z lekarzem reumatologiem oraz endokrynologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym i analizie dotychczasowych wyników badań będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nefropatia-toczniowa

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-ukladowe

https://portal.abczdrowie.pl/toczen-rumieniowaty-ukladowy-choroby-wspolistniejace-i-powiklania

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwciala-przeciwjadrowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.